Derneğimiz, 30 Eylül Cuma günü “İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık Yaratma Toplantısı” düzenledi. AYSAD Hukukçusu ve Jurcom GRC Services Türkiye Genel Müdürü Av. Ali Osman Özdilek’in konuşmacı olarak katıldığı ve çevrimiçi olarak düzenlenen etkinlik “Üst Yönetim Açısından Hukuki Sorumluluk” başlığı altında gerçekleştirildi.

Toplantı öncesi açılış konuşmasını derneğimiz Genel Sekreteri Harun Şimşek yaparken etkinliğin moderatörlüğünü Jurcom GRC Services’ten Beyza Dönmez üstlendi.

Sayın Ali Osman Özdilek İş Kanununda belirtilen işverenlerin sorumluluklarına yönelik bilgilendirme yaparken, iş kazalarına yönelik olarak uygulanan ceza hukuk ile özel hukuk uygulamalarına dikkat çekti. Özdilek, iş sağlığı ve güvenliği konusunda işyeri sahiplerinin ve yöneticilerinin ilgili kanunları dikkatle okuyup bilgi sahibi olmalarının önemine işaret etti. Toplantı soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Derneğimiz Ekim ve Kasım ayları içerisinde montaj, bakım ve fabrika içi iş sağlığı ve güvenliğine yönelik eğitim ve bilgilendirme etkinliklerini sürdürecek.