Salgının İş Yaşamına ve Hukukuna Etkileri Raporu Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Makine İhracatçıları Birliği tarafından hazırlanan “Salgının İş Yaşamına ve Hukukuna Etkileri Raporu” tanıtımı için 26 Ağustos 2020 Çarşamba günü 14.00-16.00 saatleri arasında Bilgilendirme Semineri düzenlendi.
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Sefa Targıt’ın moderatörlüğünde, Hukuk Müşavirimiz Sn. Ali Osman Özdilek’in konuşmacı olarak katıldığı Webinar Bilgilendirme Semineri’nin açılış konuşmasını yapan Sn. Sefa Targıt, “Yaşadığımız pandemi dönemi bir takım hukuki, sosyal ve ekonomik sorunlar getirdi. Biz de konunun hukuki boyutu üzerine bir araştırma yapma gereği duyduk ve çok değerli iki uzmanla, Sn. Ali Osman Özdilek ve Sn. Doç. Dr. Altan Heper’le çalıştık ve ortaya bir rapor çıktı” diyen Sn. Targıt, Sn. Özdilek ve Sn. Heper’in uzmanlık alanlarına dair bilgileri paylaştıktan sonra; “Pandemi sürecini deprem olarak nitelersek, depremin öncüleri ekonomide, artçıları da hukuk alanında tebarüz edecektir. Hukuk alanının sağlamlaştırılması, bir taban oluşturulması fevkalade önemlidir” dedi.

Av. Ali Osman Özdilek de sunumunda özetle, pandemi sürecinde iş barışının korunmasının en önemli konu olduğunu, iş barışını bozacak yorumlardan kaçınılması gerektiğini, bu dönemde kişisel verilerin korunması konusunun da önemli hale geldiğine dikkat çekerken, hazırlanan raporun ana başlıkları hakkında bilgiler paylaştı. Toplantı soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Rapora ulaşmak için tıklayınız

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist