Seminerler

31 Mayıs 2016 tarihinde Üyemiz Yeterlift Eğitim Salonunda Üyemiz Sn. Ferhat Çelik’ in eğitmenliğinde Hidrolik Asansörler Eğitimi gerçekleştirilmiştir.

7 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Sanayi Odasında Eğitim Komitesi Üyemiz Sn. Serdar Tavaslıoğlu Eğitmenliğinde TS EN 81-20&50 Standartları ile Gelen Belirgin Değişiklikler Eğitimi gerçekleştirilmiştir.

2015 Yılı Mayıs ayında Muğla Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün organizasyonu ve AYSAD’ ın desteği ile Asansör Mevzuatı Uygulamalarına ilişkin Kamu Otoritelerinin Farkındalığının Arttırılması Semineri gerçekleştirilmiştir.

2014 Yılında T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde Türkiye’ nin 7 bölgesinde İl Müdürlükleri tarafından organize edilen Asansör Mevzuatı Uygulamalarına ilişkin Kamu Otoritelerinin Farkındalığının Arttırılması Seminerlerinin Marmara, Ege ve Doğu Anadolu Bölgelerinde gerçekleştirilen seminerlerine AYSAD Destek vermiş, tüm bölgelerde gerçekleştirilen seminerlere katılım sağlanmıştır. .

9-10 Ekim 2012 tarihlerinde Almanya’nın Heilbronn kentinde düzenlenen 5. Avrupa Asansör Kongresine AYSAD olarak katılım sağlanmış, Ekim tarihinde Başkanımız Sn. Sefa Targıt, Türkiye’de Asansörler, Yıllık Muayeneler ve SNEL; Üyemiz Wittur adına Sn. Kerem Kuleli, Yeni Modüler Kapı Sistemi MDS- Konutlardan Yüksek Binalara Kadar başlıklı sunum yapmışlardır.

4-6 Ekim 2012 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilen Asansör Sempozyumu ve Sergisine AYSAD ve üyeleri yoğun bir katılım sağlamışlar ve bildiriler sunmuşlardır. Sergi bölümünde de AYSAD ve üyeleri ürünlerini sergilemişlerdir.

10.07.2012 tarihinde AYSAD ve EAYSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Pendik Divan Otel’de bir araya gelerek sektörel konularda çalışma toplantısı gerçekleştirmişlerdir.

10.07.2012 tarihinde AYSAD ve EAYSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Pendik Divan Otel’de bir araya gelerek sektörel konularda çalışma toplantısı gerçekleştirmişlerdir.

21.06.2012 tarihinde AYSAD’da Lift Instituut yetkilileri ile Asansör Yıllık Fenni Muayeneleri konusunda değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

08.06.2012 tarihinde AYSAD-MMO ve EMO İzmir Şubesi ile İstanbul Pendik Divan Otel’de Asansör Sempozyumu Çalışma toplantısı gerçekleştirilmiştir.

21 Aralık 2011 T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın himayelerinde, Asansör Sanayicileri ve Yapı Üreticileri Buluşması Çırağan Palace Kempinski’ de gerçekleştirilmiştir.

28-29 Haziran 2011 Türkiye’ de Kalite Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi Kapsamında D.T.M. ve KALDER tarafından 28/29 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen “Standardizasyon Faaliyetlerine Kobi’lerin ve Tüketicilerin Katılımı” Çalıştayına AYSAD olarak iştirak ettik. Çalıştayın 2. gününde AYSAD adına bir konuşmacı ile,  Asansörler ve Yürüyen Merdivenler hakkında AB Direktifleri, TS ve EN Standartları, Sektörel uygulamalar, konularında bir sunum yapılmıştır.

15 Haziran 2011 Asansör Sanayicileri Platformu AYSAD’ ın organizasyonu ile TÜSİAD Toplantı Salonunda Çalışma Toplantısı yapmıştır.

2 Haziran 2011 tarihinde AYSAD tarafından  Taksim Green Park Hotel’ de, İstanbul İlçe Belediyelerine yönelik Asansör Mevzuatı konusunda bir Konferans düzenlenmiştir.

10-14 Aralık 2010 UMEM(Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri)  Projesi kapsamında Türkiye genelindeki End. Meslek Liselerinin Elektromekanik Taşıyıcılar Bölüm öğretmenlerinin İstanbul’ daki fabrika ziyaretleri ve eğitimlerine ev sahipliği yapan Şişli End. Meslek Lisesi ile AYSAD işbirliğinde, 10 ve 14 Aralık 2010 tarihlerinde AYSAD Üyelerinden Kleemann, Arkel, Wittur ve Akar firmalarında eğitimler verilmiş ve fabrika gezileri düzenlenmiştir.

25 Ekim 2010 tarihinde ASTEK Alt Çalışma Grubu 5. Toplantısını AYSAD Toplantı salonunda gerçekleştirdi.

29 Eylül 2010 tarihinde Mevcut Asansörlerin Modernizasyonu ve Güvenlik Seviyelerinin Geliştirilmesi Mevzuat Çalışması kapsamında Antalya MMO Toplantı salonunda S.T.B., Bayındırlık Bakanlığı, Platform ASTEK Temsilcileri, AKASDER Üyeleri ve Oda temsilcilerinin de katıldığı Görüş Alışverişi Toplantısı düzenlendi. Katılımcılardan alınan görüşler ASTEK Çalışmalarında sunuldu.

15 Eylül 2010 tarihinde “Mevcut Asansörlerin Modernizasyonu ve Güvenlik Seviyelerinin Geliştirilmesi Mevzuat Çalışması” kapsamında AYSAD’ da üyelerimizden Görüş Alışverişi amaçlı bir toplantı düzenlendi. Üyelerimizden alınan görüşler ASTEK Çalışmalarında sunuldu.

10 Haziran 2010 tarihinde ASTEK Alt Çalışma Grubu 3. Toplantısını AYSAD Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

21-23 Mayıs 2010 tarihlerinde İzmir’ de düzenlenen Asansör Sempozyumuna katıldık. Söz konusu sempozyuma AYSAD Üyelerinden konuşmacılarla destek verilmiştir.

9 Mart 2010 ASTEK Alt Çalışma Grubu ilk toplantısı AYSAD’ da gerçekleştirildi. Alt Çalışma Grubunun Sekretaryalığını AYSAD üstlendi.

2 Mart 2010 Asansör Yangın Kapıları konulu bir görüş Toplantısı düzenlenmiş, toplantı sonucu çıkan ortak görüş Bayındırlık Bakanlığı’na iletilmiştir. Bakanlıktan da görüşümüzün değerlendirileceğine dair yazılı cevap gelmiştir.

2010 Ocak ASTEK Sektör Temsilcileri Asil Üyeleri AYSAD’ da bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı.

2009 Aralık AYSAD Hukuk Müşaviri tarafından AYSAD’ da “Sözleşme Hukuku” Eğitimi verildi.

2009 Aralık AYSAD’ da “Binaların Yangından Korunması ve Asansörler” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

30 Ekim 2009 tarihinde Derneğimizin organizasyonu ile Asansör Platformuna bağlı dernekler davet edilerek, ASTEK seçimi yapılmıştır.

26 Eylül 2009 tarihinde Ankara’ da “Binaların yangından korunması ve Asansörler” Konferansı düzenlenmiştir.

2009 Mayıs ayında EAYSAD tarafından organize edilen ve İzmir EBSO Meclis Salonunda düzenlenen “ İşletme ve Bakım Yönetmeliği” Toplantısına katkı sağlanmıştır.

2009 Mart ayında ANTALYA’ da düzenlenen ve AKASDER’ in ev sahipliği yaptığı Asansör Platformu Toplantısına heyet halinde katılım sağlandı.

1-2-3 Ağustos 2008 – MASDER(Malatya Asansör San. Der.) tarafından organize edilen Dernekler arası Toplantıya katılım ve katkı sağlanmıştır.

19 Haziran 2008 – DÇÜD (Demirçelik Üreticileri Derneği) Genel Sekreteri Dr. Veysel Yayan, derneğimizde katıldığı sohbet toplantısında, demirçelik sektörü ile ilgili üyelerimize bir sunum yapmıştır.

11-13 Haziran 2008 – Yunanistan’ ın Selanik kentinde gerçekleştirilen Elevcon 2008 THESSALONIKI (The 17th International Congress on Vertical Transportation Technologies)Kongresine AYSAD olarak katılım sağlanmıştır.

4 Haziran 2008 – AYSAD Yönetim Kurulu Toplantısına ELA Başkanı, ELA Hukuk Komitesi Başkanı ve ELA Genel Sekreteri iştirak etmişlerdir. Toplantıya müteakip ELA Yöneticileri ve AYSAD Üyelerine yönelik Kandilli Sabancı Kültür Merkezi(Adile Sultan Sarayı) nde akşam yemeği düzenlenmiştir

23-25 Mayıs 2008 – İzmir’ de gerçekleştirilen Asansör Sempozyumuna AYSAD olarak katılım sağlanmıştır

6-9 Aralık 2007 – Derneğimiz AYSAD, 6-9 Aralık 2007 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müzede gerçekleştirilen Özürlüler’ 07 Kongresine destekçi kuruluş olarak katkı yapmıştır. Kongre çerçevesinde 9 Aralık günü düzenlenen “Herkes için Erişim ve Asansörler” konulu AYSAD Paneline, ELA Genel Sekreteri Mr. Luc Rivet, Sn. Ercüment Hızal ve İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Fahri Özok, konuşmacı olarak katılmışlardır.

28 Haziran 2007 – SEDEFED’ in desteği ile TÜSİAD Merkez Binası Toplantı Salonunda “ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NİN DÜNYA TİCARET ÖRGÜTÜNE KATILIM SÜRECİ, ÇİN MALLARI, DAMPİNG – HAKSIZ REKABET DÜZENLEMELERİ” konulu bir Panel düzenlemiştir.

10 Mart 2007 – Sanayi Genel Müdürlüğünün talimatı ile AYSAD tarafından organize edilen ASTEK Üye seçimi toplantısı, TÜSİAD Merkez Binası’nda yapıldı.

6 Mart 2007 – AYSAD ile KİPTAŞ arasında yapılan protokol gereği düzenlenecek bir dizi asansör eğitiminin ilk bölümü olan, “Asansör Kuyuları ve Kılavuz Raylar” başlıklı seminer AYSAD merkezinde yapıldı.

14 Aralık 2006 – İTÜ Makine Fakültesinde “AYSAD YIL SONU KONFERANSI” düzenlenmiştir. Konferansa üyelerimizin yanı sıra, S.T.B. yetkilileri, Belediyeler, TSE yetkilileri, İtfaiye Daire Başkanlığı ilgili birimleri katılmışlardır.

12 Ekim 2006 – AYSAD tarafından organize edilen ve Türkiye’de faaliyet gösteren onaylanmış kuruluşların davetli olduğu toplantı,  Bostancı Greenpark Otel’de yapıldı.

05.09.2006 – AYSAD Üyesi Taahhüt firmalarına, ve 07.09.2006 – AYSAD Üyesi Komponent firmalarına Dernek Merkezimizde iki toplantı düzenlenmiştir.

07.07.2006 – Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği üzerinde görüş birliğine varılması amacıyla Dernekler HKS Has Asansör Kauçuk Plastik Metal San. ve Tic. Ltd. Şti. Bursa Sosyal Tesislerinde bir araya geldiler.

26 Nisan 2006  – Dernekler arası toplantı ASRAY Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilmiştir.

9-10-11 Aralık 2005 – AB fonlarından yararlanılarak düzenlenen, İTÜ Makine Fakültesinde üyelerimiz ve sektörün diğer temsilcilerine yönelik 95/16 EC Asansör Direktifi Eğitimi yapılmış ve katılımcılara sertifika verilmiştir.

24-25 Mayıs 2005 – Derneğimiz Üyelerine ve sektörün diğer temsilcilerine yönelik Bostancı Greenpark Hotel’ de 95/16 AT Asansör Yönetmeliği eğitim semineri düzenlemiştir.

21 Ocak 2004 – AYSAD Üyelerine ve Sektör Temsilcilerine Yönelik İstanbul Yelken Kulübü Spor Derneği Tesislerinde gerçekleştirdiği, “AYSAD 2003 Faaliyetler, Asansör Yönetmeliği, İstatistik’i Bilgiler ve İhracat”  Konularının Görüşüldüğü Toplantı,

25-26 Eylül 2003 – Bolu Dağı Koru Hotel. Türkiye’ de faaliyet gösteren Asansör Dernekleri Temsilcilerinin bir araya gelerek “Asansör Teknik Komitesi (ASTEK) Üyelerinin Seçiminin Yapıldığı ve Sektörün Sorunlarının Görüşüldüğü Toplantı”,

09 Aralık 2002 – AYSAD Üyelerine Yönelik İstanbul Yelken Kulübü Spor Derneği Tesislerinde gerçekleştirdiği, “Asansör Yönetmeliği, İstatistik’i Bilgiler ve İhracat”  Konularının Görüşüldüğü  Toplantı,

17 Temmuz 2001 –  AYSAD – CE Teknik Danışmanlık, “Asansörlerde CE   İşareti” Semineri,

18 Mart 1998 –  Bursa Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü, “Asansörler ve Yeni Gelişen Teknolojiler”,

01 Mart 1994 –  Makine Mühendisleri Odası, İstanbul Şubesi, “Projelendirme, Montaj, İşletme, Bakım”,

11 Ağustos 1993 –  İstanbul İtfaiye Müdürlüğü Okulu, “Yangında ve Yardım İstendiğinde Asansör Kabininde Yarı Katta Mahsur Kalmış Kişileri Kurtarma”,

21 Mayıs 1993 –  Kocaeli Üniversitesi & İzmit Elektrik Mühendisleri Odası,  “Asansörlerdeki Gelişmeler”,

14 Ekim 1992 – Yıldız Üniversitesi Kocaeli Müh. Fakültesi,  “Günlük Yaşamda Asansör ve Sorumluluklarımız”, konulu Seminer.

08-09 Haziran 1992 –  Yıldız Üniversitesi Makine Fakültesi,  “1. Ulusal Asansör Sempozyumu”,

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist