Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (AYSAD)’ın 2020 yılında Covid-19 salgını nedeniyle yapılamayan 49. Olağan Seçimli Genel Kurulu ve 2021 yılında yapılamayan 50. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

 

22 Eylül 2021 Çarşamba günü İstanbul’da yapılan toplantıları Divan Başkanlığına seçilen geçmiş dönem Başkanlarından, Aysad Onursal Üyesi Sn. Tunç Timurkan yönetti.

Divan kurulunun oluşması ve saygı duruşunun ardından Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Sefa Targıt 2019-2020 ve 2021 Yıllarına ait faaliyet raporlarını üyelerin bilgisine sundu. Özellikle pandemi döneminde yoğun çalışmalar yürüten Aysad’ın, bu süreçte sektörün ayakta kalması için yaptığı temaslar ve alınan olumlu sonuçlar takdir edildi.

 

Dernek merkezinin değişen adresinin tüzüğe yansıması zarureti nedeniyle gündeme alınan tüzük değişikliği önerisi de Genel Sekreter Sn. Harun Şimşek tarafından okundu.

 

Tüm bu faaliyetler, denetleme raporları Genel Kurul tarafından ibra edilirken; bütçe tasarısı ve tüzük değişikliği önerileri de oybirliğiyle kabul edildi.

 

Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üye seçimleri bölümünde, mevcut kurulların bir sonraki seçimli genel kurula kadar görevlerine devam etmeleri yönündeki öneri, Divan Başkanı tarafından oylamaya sunuldu ve oybirliği ile kabul edildi. Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerimiz, 2022 yılı Nisan ayında gerçekleşecek yeni genel kurula kadar görevlerine devam edecekler.

 

2020 – 2022 döneminde AYSAD Yönetim Kurulu şu şekilde oluşmuştur;

Sefa Targıt – ASRAY

Aziz Bilge – BUGA OTIS

Rıza Latif – FUPA

İzzet Güven – ISAS

Sedat Yıldız – GM

Can Mutu – SCHINDLER

Nihat Güven – MİK-EL ELEKTRONİK

 

Dilek ve önerilerinin görüşülmesinin ardından 50. Genel Kurulu gururla tamamlayan AYSAD Üyeleri, 2022 yılında 50. Kuruluş yıldönümünü geniş bir katılımla kutlamak üzere sözleşerek toplantıdan ayrıldılar.

 

AYSAD HAKKINDA

1972 yılında kurulan ve Türkiye’nin en eski sektörel yapılarından biri olan AYSAD, kuruluşundan bu yana asansör endüstrisinin mevzuat düzenlemelerinde ve uygulanmasında kamu yönetimi nezdinde güvenilir paydaş statüsü elde etmiş; ülkemizde asansörlerin kurulum, işletme ve bakım/onarım hizmetlerinin emniyetle gerçekleştirilmesinin temininde baş oyuncusu olmuştur.

 

Gerek Avrupa Asansör Birliği (ELA)’ya A gurup üyeliği, gerekse alanında Dünya’nın üç büyük uluslararası fuarından biri olan Asansör İstanbul’un kurucusu konumuyla, Türk asansör endüstrisini küresel boyutta başarıyla temsil eden AYSAD, faaliyetlerine ilkeleri ve çizgisinden ödün vermeden devam etmektedir.