24 Mayıs 2023 Çarşamba günü Riva’s Club Toplantı Salonu Ömerli/İstanbul adresinde gerçekleştirilen Genel Kurulda, AYSAD İletişim Danışmanı Turhan Korkmaz’ın açılış konuşmasını yapmasının ardından Divan Heyeti seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına AYSAD Onursal üyesi Sn. Tunç Timurkan, Divan Katipliklerine Sn. Seyfullah Köksal ve Sn. Harun Şimşek seçildiler.

 

Divan Başkanı Tunç Timurkan’ın daveti ile Atatürk ve 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için saygı duruşu yapıldı. Ardından Genel Kurulun Gündemine geçildi.

Sn. Timurkan Gündem doğrultusunda; Temmuz 2022-Mayıs 2023 dönemi AYSAD faaliyetlerinin sunumu için AYSAD YK Başkanı Sn. Oğuzhan Bulgurluoğlu’nu kürsüye davet etti. Sn. Bulgurluoğlu bu dönemde gerçekleştirilen faaliyetlerin yer aldığı bir sunum yaptı. İnteraktif olarak gerçekleştirilen sunumda faaliyetlere katkı veren üyeler de söz alarak faaliyetlere dair bilgilendirme yaptılar.

Derneğin Nisan 2022-Mart 2023 dönemi mali durumundan oluşan raporu Denetleme Kurulu Üyelerinden Sn. Sadettin Avcı sundu.

Faaliyet ve Denetleme raporlarının ibra edilmesinin ardından Divan Başkanının daveti ile YK Muhasip Üyesi Sn. Rıza Latif de, Nisan 2023 – Mart 2024 dönemi Bütçesini sundu. Bütçe de üyeler tarafından ibra edildi.

Toplantının son bölümünde AYSAD YK tarafından Onursal üyeliğe teklif edilen önceki dönem AYSAD Başkanlarından Sn. Selçuk Dikmen’e, YK Başkanı Sn. Oğuzhan Bulgurluoğlu tarafından bir plaket verildi. Sn. Dikmen 1999 yılında üye olduğu AYSAD için verdiği hizmetlerden kısaca bahsederek, çok güzel anılar biriktirdiğini belirtip, verilen onur üyeliği için teşekkür etti.

Divan Başkanı Gündemde başka konu olmadığından Genel Kurulu sonlandırdı.

Toplantının ardında verilen yemekli sohbet toplantısında, üyeler sektörel konularda istişare etme fırsatı buldu.